Siğil Yapmayan HPV Daha Tehlikeli !

Siğil Yapmayan HPV Daha Tehlikeli !

Siğil Yapmayan HPV Daha Tehlikeli ! HPV’nin ortalama 200 kadar tipi var. Bunlardan 40 kadarı genital bölgede; geriye kalanlar ise vücudun öteki bölgelerinde enfeksiyon oluşturuyor.

Ellerde çıkan siğiller de HPV’nin emaresi; sadece bunlar tamamen iyi huylu ve genital bölge kanserlerine yol açan tipleri değil. Genital bölgede enfeksiyon meydana getiren HPV’lerin tüm bunlar siğil yapmıyor.

Siğil yapmadan enfeksiyona yol açanlar aslen daha tehlikeli. Bundan dolayı siğil meydana getirdiği süre görülüyor; daha sık meydana getirilen smear testleriyle takibe alınıp, HPV tiplemesi yapılabiliyor.

HPV virüsü tedavisi Forumlar ve Kurtulanların Yorumları

HPV virüsü tedavisi Forumlar ve Kurtulanların Yorumlarını okumak için HPV Virüs Forum Grişi

Bitkisel ürünlerden bilgi almak için Antibiyoks firmasından bilgi alabilirsiniz.

Sayfamızı okumaya devam etmek istiyorsanız Anasayfa dan devam edebilirsiniz.

Kadınların Tek Problemi HPV Değil!

Üreoplazma denilen bakteri de, mantarlar da tuvaletlerden geçebiliyor. Gebeliğin bilhassa muayyen dönemlerinde genital bölgenin kanlanması artıyor, bağışıklık sistemi çöküyor ve o bölgede genital enfeksiyonların sıklığı artıyor.

Bu enfeksiyonlar da düşük ya da erken doğum riskine niçin olabiliyor. Çalışan gebelerin bu enfeksiyonlardan korunmalarına destek olarak da bu sprey kullanılabilir.

Camianın %60’ı HPV Olumlu

Camianın %60’ı HPV pozitif yönde şu anda. Lüzumlu kontrollerini yaptıranlar sonunda çıkan sayı bu. Sadece bu rakamın %80’lere vardığı düşünülüyor.

HPV bir tek rahim ağzı hücrelerinden beslenen bir virüs. Orada yaşıyor şu sebeple o hücrelere ihtiyacı var. Hücrenin içine girerek, parçalıyor ve hücrenin yapısını değiştiriyor. Hücre yapısı değişmiş olduğu için kansere eğilim artıyor.

HPV’yi bir tek rahim ağzı kanseri ile ilişkilendirmek yanlış; birçok organ kanserine de yol açabiliyor. Bunların başlangıcında penis, gırtlak ve mide geliyor. Bundan dolayı HPV virüsünün skuamöz hücreye ihtiyacı var. O hücre tipinin olduğu her hücreye geçiş yapabilir.

HPV Aşısı Rutin Aşı Takvimine Konulmalı…  Böylece Enfeksiyonun Görülme İhtimali Azalır!

HPV’ye karşı muharebede tertipli denetim tek seçenek. Smear ya da HPV DNA testi yapılabilmesi için ferdin eşeysel anlamda etken döneme geçmesi, kızlık zarının bozulmuş olması gerekiyor.

Artık ne yazık ki 9 yaşındaki kızlarda bile HPV’ye rastlanabiliyor. Annede HPV var ise, çamaşır, ortak wc kullanması şeklinde benzeri bulaşıcı nedenlerle kızına da geçebiliyor. Onu kontrol edebilme şansı fazlaca düşük.

Bu testlere ihtiyaç duymadan önlemenin tek yolu var aslen. Aşı… ABD ve Avustralya şeklinde ülkelerde HPV aşısı, aşı takvimine alınmış. FDA (Amerikan İlaç Dairesi) onayı ile 9 yaşına gelen kız evlatlarının yanı sıra adam endikasyonu da mevzubahis olduğundan adam çocuklarına da okulda yapılıyor.

Yurtdışında HPV Aşısı rutin aşılama programı içine alındığı için HPV’ye bağlı enfeksiyonun görülme ihtimali %90 oranında azalmış. Vatanımızda de bu uygulamaya geçilirse tetanos, suçiçeği şeklinde hastalıklara yakalanma payı iyi mi düşürüldüyse HPV enfeksiyonları da azalacaktır.

Aşının tamamen koruyucu bulunduğunu söylemek olası değil. Günümüzde 4 tipe karşı ve 2 tipe karşı sakınan aşılar var. 4 tipe karşı sakınan aşıların çapraz reaksiyonla 8-10 tipe karşı da koruyucu olduğu düşünülüyor. Şu anda ABD’da 10 tipe karşı koruyucu bir aşının çıkması planlanıyor.