HPV ile enfekte olabilirsiniz!

HPV ile enfekte olabilirsiniz!

HPV, meni yahut tükürük şeklinde vücut sıvıları kanalıyla değil, ciltten cilde i·lişki kanalıyla bulaşır. Bu, en basit vajinal, anal ve oral cinsellik şeklinde eşeysel i·lişki kanalıyla olur. Sadece, HPV herhangi bir mukoza zarıyla (ağızlar, dudaklar, anüs ve eşeysel organların parçaları şeklinde) yahut cildinizde vajinal yırtık şeklinde bir çatlakla i·lişki ederse de olabilir.

Doğru kullanıldığında bir prezervatif, HPV bulaşma riskini azaltır. Yüzde 100 değil fakat bir tesiri var. Bunun sebebi, HPV virüsünün sıklıkla penis derisinde bulunmasıdır, bundan dolayı penisin şaftını kapatırsanız, birazcık ilerleme kaydedersiniz. Sadece aşılar fazlaca daha etkilidir, bundan dolayı mutlaka insanları aşılamak, enfeksiyonu önlemenin daha müessir yoludur.

HPV virüsü tedavisi Forumlar ve Kurtulanların Yorumları

HPV virüsü tedavisi Forumlar ve Kurtulanların Yorumlarını okumak için HPV Virüs Forum Grişi

Bitkisel ürünlerden bilgi almak için Antibiyoks firmasından bilgi alabilirsiniz.

Sayfamızı okumaya devam etmek istiyorsanız Anasayfa dan devam edebilirsiniz.

Sünnetsiz adamların partnerlerinin rahim ağzı kanseri riski, sünnetli adamların partnerlerinden daha yüksektir.

HPV’nin niçin olduğu rahim ağzı kanseri taraması var, sadece virüsün niçin olduğu öteki kanserler için değil.
Hanımefendiler en azından rahim ağzı kanseri için taranabilir” Fakat erkekler için anal kanser yahut HPV’den gelişebilecek öteki kanserler için tarama yapılmamaktadır.

HPV aşısı, ağız kanserlerinin yanı sıra rahim ağzı kanserine karşı da müessir olabilir.

Kısa sürede meydana getirilen büyük ölçekli bir çalışmanın neticeleri, Amerikan Klinik Onkoloji Derneği tarafınca Mayıs 2017’de gösterildi. Bu sonuçlar, HPV aşısı almış olanlarda, HPV aşısı tarafınca kapsanan oral HPV enfeksiyonlarının prevalansının mühim seviyede daha düşük bulunduğunu gösteriyor. En mühim azalma erkeklerde görüldü.

HPV Üstünde Emekler Sürdürülmekte

HPV enfeksiyonlarının azalması, zamanla yüksek riskli HPV’den gelişen ağız kanserlerinde buna tahsisat gelen bir azalma olabileceğini düşündürmektedir. HPV aşısının bu kanserleri hakikaten önleyip önlemediğini belirlemek için daha çok emek verme yapılması gerekecek.

HPV’den rahim ağzı kanseri geliştiren hanımefendilerin vulva kanserine yakalanma riski daha yüksektir

HPV’den rahim ağzı kanseri geliştiren hanımefendilerin vulva kanserine yakalanma riski daha yüksektir.Rahim ağzı kanseriyle bağlantılı aynı HPV türleri, vulva kanseriyle de bağlantılıdır (AKA dış bayan eşeysel organları). Bu yüzden, HPV ile enfekte olan yahut rahim ağzı displazisi geçmişi olan bir kadının da vulva kanseri geliştirme riski daha yüksektir.