HPV'den Korunmanın Yolları

HPV’den Korunmanın Yolları ve tedavisi

HPV’den Korunmanın Yolları HPV’yi önlemenin en rahat yolu prezervatif kullanmak ve güvenilir sex yapmaktır.

Ayrıca Gardasil 9 aşısı, HPV’nin niçin olduğu genital siğillerin ve kanserlerin önlenmesi için mevcuttur. Aşı, kanser ya da genital siğillerle ilişkili olduğu malum dokuz HPV türüne karşı koruma sağlayabilir.

CDC, 11 ya da 12 yaştaki kız ve adam çocuklar için HPV aşısını önermektedir. Aşının iki dozu, minimum altı ay arayla verilmektedir. 15 ila 26 yaş arasındaki hanımefendi ve erkekler de üç dozluk bir programla aşılanabilir.

HPV virüsü tedavisi Forumlar ve Kurtulanların Yorumları

HPV virüsü tedavisi Forumlar ve Kurtulanların Yorumlarını okumak için HPV Virüs Forum Grişi

Bitkisel ürünlerden bilgi almak için Antibiyoks firmasından bilgi alabilirsiniz.

Sayfamızı okumaya devam etmek istiyorsanız Anasayfa dan devam edebilirsiniz.

Ayrıca, daha ilkin HPV için aşı yaptırmamış 27 ile 45 yaş arasındaki kişiler artık Gardasil 9 ile aşı için müsait.

HPV ile ilişkili esenlik problemlerini önlemek için tertipli esenlik kontrolleri, taramalar ve Pap smear yaptırdığınızdan güvenilir olun. HPV aşısının artıları ve eksileri ile alakalı daha çok informasyon edinmek için okumaya devam edin.

HPV ve hamilelik

HPV’ye yakalanmak gebe kalma şansınızı azaltmaz. Hamileyseniz ve HPV hastasıysanız, tedaviyi doğum sonrasına ertelemek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda, birtakım durumlarda HPV enfeksiyonu komplikasyonlara niçin olabilir.

Hamilelik esnasında gerçekleştirilen hormonal değişimler genital siğillerin büyümesine niçin olabilir ve birtakım durumlarda bu siğiller kanayabilir. Genital siğiller yaygınsa vajinal doğumu zorlaştırabilir.

Genital siğiller doğum kanalını tıkadığında, sezaryen gerekebilir.

Ender durumlarda, HPV’li bir bayan bunu bebeğine aktarabilir. Bu olduğunda, tekrarlayan teneffüs papillomatozu adında olan ender ama ciddi bir vaziyet ortaya çıkabilir. Bu durumda çocuklar, teneffüs yollarında HPV ile ilişkili büyümeler geliştirir.

Rahim ağzı değişimleri hamilelik esnasında da meydana gelebilir, bundan dolayı hamileyken rahim ağzı kanseri ve HPV için rutin taramaya devam etmeyi planlamalısınız. HPV ve hamilelik ile alakalı daha fazlasını keşfedin.

HPV’yi iyi mi yakalanırsınız ?

Ciltle cinsi teması olan hepimiz HPV enfeksiyonu için risk altındadır. Birini HPV enfeksiyonu için artan bir risk dibine sokabilecek öteki faktörler şunlardır:

artan sayıda cinsi partner
korunmasız vajinal, oral ya da anal sex
zayıflamış bir bağışıklık sistemi
HPV’si olan bir cinsi partnere haiz olmak
Yüksek riskli bir HPV ile kontrat yapmış olursanız, birtakım faktörler enfeksiyonun devam etme ve kansere dönüşme olasılığını artırabilir:

Zayıflamış bir bağışıklık sistemi

gonore, klamidya ve herpes simpleks şeklinde öteki STI’lere haiz olmak
kronik apse siğil
birçok çocuğa haiz olmak (rahim ağzı kanseri)
uzun zaman oral kontraseptif kullanmak (rahim ağzı kanseri)
tütün ürünleri kullanmak (ağız ya da boğaz kanseri) siğil
anal sex (anal kanser)