HPV HAKKINDA RİSKLER VE GERÇEKLER

HPV HAKKINDA RİSKLER VE GERÇEKLER İnsan Papilloma virüsü yahut HPV, hem bayanları aynı zamanda erkekleri etkileyen yaygın bir virüstür. 100’den fazla virüs türü vardır. Aslen, muayyen HPV türleri ellerde ve ayaklarda yaygın siğillere yol açar. Bir çok HPV türü zararsızdır, herhangi bir emareye niçin olmaz ve kendiliğinden geçer.

Ortalama 40 tip HPV, genital bölgeyi etkilediği için genital HPV olarak bilinir. Bayanların ve adamların% 90’a kadarı hayatlarının bir döneminde minimum bir genital HPV türü ile enfekte olacaktır.

HPV virüsü tedavisi Forumlar ve Kurtulanların Yorumları

HPV virüsü tedavisi Forumlar ve Kurtulanların Yorumlarını okumak için HPV Virüs Forum Grişi

Bitkisel ürünlerden bilgi almak için Antibiyoks firmasından bilgi alabilirsiniz.

Sayfamızı okumaya devam etmek istiyorsanız Anasayfa dan devam edebilirsiniz.

BİR ÇOK RİSKLİ TÜRLER

Genital HPV türleri, birtakım kanser türlerine niçin olduğu yayınlanan “yüksek riskli” türler (HPV türleri 16, 18, 31, 33, 45, 52 ve 58 şeklinde) yahut “düşük riskli” türler (örnek olarak HPV tip 6 ve 11 olarak), servikste genital siğillere ve çoğu zaman iyi huylu (anormal sadece kanserli olmayan) değişikliklere niçin olabilir. HPV’nin hem “yüksek riskli” aynı zamanda “düşük riskli” türleri anormal değişikliklere niçin olabilir.

HPV, direkt ciltten cilde i·lişki kanalıyla kolayca yayılır. Genital temasla alakalı herhangi bir cinsi aktiviteye haiz olan hepimiz genital HPV’ye yakalanabilir. Bu, virüsü cinsi ilişkiye girmeden kapmanın olası olduğu anlama gelir. Bundan dolayı HPV’si olan birçok fert herhangi bir alemet yahut semptom göstermeyebilir, virüsü bilmeden bile bulaşabilir. Bir kişiye birden fazla HPV türü bulaşabilir.

Genital HPV enfeksiyonu, utanılacak yahut utanılacak bir şey değildir. Oldukca yaygındır ve bir çok insan için vücudun savunması virüsü temizlemek için yeterlidir.

HPV OLUP OLMADIĞINI NASIL BİLECEĞİM?

HPV enfeksiyonu çoğu zaman herhangi bir alemet göstermediğinden, muhtemelen sizde bulunduğunu bilmeyeceksiniz. Bu yüzden bir çok insan HPV alabilir ve bunu bilmeden başkalarına aktarabilir.

HPV ENFEKSİYONUNUN SONUÇLARI

Bir çok insanda HPV zararsızdır ve semptomları yoktur, sadece birtakım kişilerde virüs devam edebilir ve genital siğiller ve anüs kanserleri dahil olmak suretiyle genital bölgede hastalıklara yol açabilir.

GENİTAL Siğiller HAKKINDA

Genital siğiller, çoğu zaman muayyen “düşük riskli” HPV tiplerinden (tip 6 ve 11) meydana gelen iyi huylu, ten rengi büyümelerdir.

Genital siğiller en sık dış cinsi organlarda yahut adamların ve hanımefendilerin anüsünün yakınında görülür. Genital siğiller yanma, kaşıntı ve ağrı şeklinde emarelere niçin olabilir. Genital siğillere yol açan HPV türleri, kansere niçin olabilecek “yüksek riskli” türlerden fark eder.

GENİTAL SİĞİLLER NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Genital siğiller tedavi olmaksızın kendiliğinden kaybolabilir, sadece kaybolacaklarını yahut büyüyeceklerini bilmenin bir yolu yoktur. Boyuta ve yere bağlı olarak birkaç tedavi seçeneği vardır. Siğillere hususi bir krem ​​yahut solüsyon sürülebilir. Birtakım genital siğiller dondurularak, yakılarak yahut lazer tedavisi ile giderilebilir. Bununla beraber, tedavi kesinlikle, genital siğillerin tedaviden sonrasında tekrar ortaya çıkma ihtimali vardır, bu sebeple bunlara yol açan HPV türleri hala mevcut olabilir.