HPV Hakkında Bilmeniz Gerekenler

HPV Hakkındaki Bilmeniz Gerekenler

HPV Hakkında Bilmeniz Gerekenler HPV nelerdir? İnsan papilloma virüsü (HPV) üreme sisteminin en yaygın enfeksiyonlarından biridir ve görevli hem erkeklerde bununla beraber hanımlarda görülebilmektedir.

HPV rahim ağzı kanserinin nedenidir. Bayanlar içinde en yaygın dördüncü kanserdir. Bu yüzden mühim bir rahatsızlık ve başka hastalıklara sebep olma nedenidir.

HPV son aşama yaygın bir virüstür. Cilt ve mukoza ve hayattaki nerede ise hepimiz minimum bir kere HPV ile enfekte olur. Birçok HPV türü vardır ve bu enfeksiyonların bir çok herhangi bir semptomlar kendiliğinden kaybolursa, muayyen yüksek riskli HPV çeşitleriyle enfeksiyon kötüleşebilir ve kansere dönüşür.

HPV, rahim ağzı kanserine ayrıca muhtelif başka esenlik problemlerine da niçin olabilir. Hem erkeklerde bununla beraber hanımlarda öteki birçok kanser türü vardır genital siğil benzer biçimde

Virüs ek olarak eşeysel olmayan yollarla da yayılır. HPV’yi önleyen güvenilir ve etken aşılar vardır.

HPV virüsü tedavisi Forumlar ve Kurtulanların Yorumları

HPV virüsü tedavisi Forumlar ve Kurtulanların Yorumlarını okumak için HPV Virüs Forum Grişi

Bitkisel ürünlerden bilgi almak için Antibiyoks firmasından bilgi alabilirsiniz.

Sayfamızı okumaya devam etmek istiyorsanız Anasayfa dan devam edebilirsiniz.

Kaç çeşit HPV vardır?

100’den fazla HPV türü ve genital sistemi enfekte eden 40’tan fazla türü tanımlanmıştır.Bazıları Internasyonal Kanser Inceleme Ajansı tarafınca “yüksek riskli” olarak sınıflandırılmıştır.

HPV-16 ve HPV-18, aşağıdakilerden görevli iki ana kanserojen tiptir.Rahim ağzı kanserlerinin hemen hemen% 70’i. HPV tipleri 31, 33, 45, 52 ve 58 beraber servikallerin% 15’ini oluşturur. HPV-6 ve HPV-11, “düşük riskli” (kanserojen olmayan) iki ana türdür ve anogenital siğillere sebep olur.

HPV iyi mi kontrat Ortaya menfaat ?

HPV, dünyada eşeysel yolla bulaşan en yaygın enfeksiyonlardan biridir ve çoğu zaman – olmasa da daimasex (vajinal, oral ya da anal) ya da ciltten cilde eşeysel münasebet esnasında büzülür ve yayılır.

Ihtimaller içinde Semptomlar senelerce gelişebileceğinden, birinin HPV ile ilk ne vakit enfekte bulunduğunu belirlemek zor olsa gerek. Enfekte bir kişiyle eşeysel ilişkiye girdikten sonrasında ortaya çıkabilir.

Prezervatif kullanıldığında bile yayılabilir ve tek eşli ilişkilerde bile yayılabilir.HPV kurumaya (aşırı kuruluk) ve dezenfeksiyona kuvvetli olduğundan, uzun zaman katlanabilir.Nesnelerin yüzeylerinde de bulaşabilir. Bu yüzden, HPV eşeysel olmayan yolla da bulaşabilir, sadece bu pek yaygın değildir.