HPV'nin Laboratuvar Teşhisi HPV'nin kültürü yapılmamaktadır ve serolojik testleri de yoktur. Hâlihazırda HPV teşhisi için "altın standart" HPVDNA'nın PCR yöntemi ile belirlenmesi ve tiplendirilmesidir.HPV tiplendirilmesinde özellikle yüksek riskli tiplerin varlığı araştırılmalıdır. HPV Yüksek riskli tiplerin tayininde 31, 33,35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68 tipleri varlığı aranmaktadır. Bu tipler özellikle sıkça gözlenen ve kanser yaptığından emin olunan tiplerdir. HPV testinizin sonucu “pozitif” veya “negatif” olabilir. NEGATİF HPV sonucu; test sırasında taranan kanser yapan HPV virüslerini taşımadığınız anlamına gelir. POZİTİF HPV Sonucu; kansere neden olan bir HPV virüsünü taşıyorsunuz anlamına gelir. Fakat kansersiniz anlamına gelmez. HPV testi pozitif bulunursa ne anlama gelir? Kanser olduğunuz anlamına gelmez. Pozitif sonuç alındığında yapılması gereken virüsün ne kadar hücre değişikliği yaptığını anlamak vajinal pap smear (patoloji) testi yapılmasıdır. Doktorunuz bu konuda sizi yönlendirecektir. HPV pozitif ise kanserden nasıl korunmalıyım? Mutlaka yılda bir pap smear yaptırarak hücresel değişiklikleri kontrol ettirmelisiniz. Sigaradan uzak durmalısınız. Sigaranın HPV nin neden olduğunu bildiğimiz hücresel değişiklikleri hızlandırdığı ve kanser yönünde değişiklikler yaptığı bilinmektedir. HPV tedavisi var mı? HPV’ nin tedavisi yoktur. Fakat HPV’nin sebep olduğu sağlık problemleri (servikal bölgedeki hücresel değişiklikler, genital siğiller..) tedavi edilebilir. Korunma Genital HPV infeksiyonları cinsel yolla bulaştığından çok eşlilikten kaçınmak korunmada ilk yoldur. Prezervatif kullanılması da kısmi koruma sağlamaktadır. Kadınların düzenli doktor muayenesi yaptirmalari ve önerildiği gibi HPV DNA tespiti ve/veya Papsmear tetkiklerini yaptırmaları önemlidir. HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız ! HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN ! Nedir? Ne zaman test edilmeli? Test sonuçları nasıl yorumlanmalı?

HPVnin Teşhisi HPV DNA PCR testi

HPVnin Teşhisi HPV’nin kültürü yapılmamaktadır ve serolojik testleri de yoktur. Hâlihazırda HPV teşhisi için “altın standart” HPVDNA’nın PCR yöntemi ile belirlenmesi ve tiplendirilmesidir.HPV tiplendirilmesinde bilhassa yüksek riskli tiplerin varlığı araştırılmalıdır.

HPV Yüksek riskli tiplerin tayininde 31, 33,35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68 tipleri varlığı aranmaktadır.

Bu tipler bilhassa sıkça gözlenen ve kanser yaptığından güvenli olunan tiplerdir. HPV testinizin kararıolumluyahutolumsuz” olabilir.

    • NEGATİF HPV kararı; kontrol esnasında taranan kanser icra eden HPV virüslerini taşımadığınız demektir.
    • POZİTİF HPV Kararı; kansere yol açan bir HPV virüsünü taşıyorsunuz demektir. Ama kansersiniz anlamına gelmez.

HPV virüsü tedavisi Forumlar ve Kurtulanların Yorumları HPVnin Teşhisi

HPV virüsü tedavisi Forumlar ve Kurtulanların Yorumlarını okumak için HPV Virüs Forum Grişi

Bitkisel ürünlerden bilgi almak için Antibiyoks firmasından bilgi alabilirsiniz.

Sayfamızı okumaya devam etmek istiyorsanız Anasayfa dan devam edebilirsiniz.

HPV testi olumlu bulunursa ne demektir? HPVnin Teşhisi

Kanser olduğunuz anlamına gelmez. Olumlu netice alındığında yapılması ihtiyaç duyulan virüsün ne kadar hücre değişikliği yaptığını kestirmek vajinal pap smear (patoloji) testi yapılmasıdır. Doktorunuz bu mevzuda sizi yönlendirecektir.

HPV olumlu ise kanserden iyi mi korunmalıyım?

Ne olursa olsun yılda bir pap smear yaptırarak hücresel değişimleri denetim ettirmelisiniz.

Sigaradan uzak durmalısınız. Sigaranın HPV nin niçin bulunduğunu bildiğimiz hücresel değişimleri hızlandırdığı ve kanser yönünde değişimler meydana getirdiği tanınmaktadır.

HPV tedavisi var mı?

HPV’ nin tedavisi yoktur. Ama HPV’nin sebep olduğu esenlik problemleri (servikal bölgedeki hücresel değişimler, genital siğiller..) tedavi edilebilir.

Korunma Genital HPV infeksiyonları cinsi yolla bulaştığından oldukca eşlilikten kaçınmak korunmada ilk yoldur. Prezervatif kullanılması da kısmi koruma sağlamaktadır.

Hanımefendilerin tertipli hekim muayenesi yaptirmalari ve önermiş olduğu benzer biçimde HPV DNA tespiti ve/yahut Papsmear tetkiklerini yaptırmaları önemlidir.

Nedir?
Ne zaman test edilmeli?
Test sonuçları nasıl yorumlanmalı?